Subscribe Us

header ads

Türk Milletine Tarihin En Büyük Kumpası Kuruldu


Foreign Affairs, ABD'nin Suriye'den çekilmemesi için yeni bir gerekçe üretti.
"Bolton, ABD yönetiminin çekilme için ön şartının Kürtlerin korunmasını sağlayacak ve IŞİD'i tamamen yok edecek bir düzenleme yapmak olduğunu açıkladı ama ABD çekilirse, meydana gelecek boşluğu İran dolduracak ve her geçen gün büyüyen Şii milislere operasyonel bir alan sağlanmış olacaktır."

Rand Corporoation da bu görüşün yayınlandığı makaleyi, Twitter'dan anons etti!
Bu arada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un, Maduro'yu destekleyen ve desteklemeyen ülkelerin kırmızı ve maviyle temsil edildiği bir dünya haritası önünde basın toplantısı düzenlemesi, Türkiye haritasının kırmızı bölgede,  Hatay'ın da Suriye topraklarında gösterilmesi dikkat çekti.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ise "ABD, Türkiye'ye rağmen adım atmanın Türkiye'nin beklentilerini karşılayarak iş yapmaktan daha maliyetli olduğunu ne kadar hızlı kavrarsa kendisi için o kadar iyi olur. Zira Türkiye hiçbir alanda alternatifsiz değildir." diye bir değerlendirme yaptı.

ABD'nin Suriye'den çekilme kararını yakından takip edeceklerini belirten Altun, "Bu geçiş sürecini eş güdüm ve iş birliği içerisinde yönetmek istiyoruz. Aynı zamanda Rusya ve İran'la birkaç yıldır devam eden yakın iş birliğimizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 
***
Birleşmiş Milletler'in "Tek Taraflı Zorlayıcı Önlemlerin İnsan Hakları Üzerindeki Olumsuz Etkisi Özel Raportörü" İdris Jazairy ise yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin yaptırımlarının Venezuela'da açlık ve sağlık alanında büyük sorunlara yol açabileceği uyarısında bulundu.
İdris Jazairy"Seçilmiş bir hükûmeti devirmek için dış güçler tarafından yaptırım uygulanması tüm uluslararası hukuk normlarının ihlal edilmesi demektir. Tüm ülkelere, BM tüzüğü uyarınca, BM Güvenlik Konseyi tarafından onaylanmadıkça Venezuela'ya yaptırım uygulamaktan kaçınma çağrısı yapıyorum." dedi.
Peki ABD, Türkiye ve Suudi Arabistan'ın Suriye'de başlattığı iç savaş, bu ülkede yıkıma yol açmadı mı? Anadolu Ajansı, Şam'daki tüp gaz kuyruklarını haber yapıyor, sebebi üzerinde hiç durmuyor. ABD ve koalisyon güçlerinin bu ülkeye doldurduğu teröristler yetmezmiş gibi şimdi ABD, Suriye içinde bir PYD ordusu kurmaya çalışırken, Türkiye de yeni bir ordu kurarak özerk alanları bu ordunun yönetmesini istedi.
***
Suriye'ye karşı girişilen saldırının, aslında Türkiye'yi çökertmeye yönelik olduğu her geçen gün netleşmektedir. AKP iktidarı, ABD'nin Suriye'de iç savaş başlatılması projesine tam destek vererek, hem Türkiye sınırları boyunca bir koridor devleti kurulmasına hem de 4 milyon Suriyeli göçmenle kendi ülkesinin nüfus yapısının değiştirilmesine hizmet etmiştir. Göçmenler arasında bulunan tehcirde gidenlerin torunları için Türkiye'de kilise açılmıştır!
Ayrıca, AKP iktidarı, şimdi güvenli bölge denilen koridoru, mayınlı araziyi temizletmek bahanesiyle bir İsrail şirketine devretmek istediği zaman kuracaktı ama başaramadı! Bu politikaların tamamı Türkiye'ye tuzak kurmak anlamını taşıyordu.
AKP, Türkiye'yi bu tuzaklara bilerek, isteyerek düşürmüştür. Bu sebeple Türkiye'yi bu tuzaktan kurtarması mümkün değildir.
***
Kırgızistan'da Maydan adlı gazetede yayınlanan bir makalede, "Gülencilerin Kırgızistan'da kurduğu 'mankurt' fabrikası ya da eğitim adı altında ulusal çıkarları ayaklar altına alan Sebat okulları" başlığı altında, FETÖ okullarının ülke için nasıl tehdit oluşturduğuna dair görüşler paylaşıldı.
Türkiye'yi yönetenler, FETÖ'nün mankurtlarını kullanarak Türk Milliyetçiliğini, Suriye'deki iç savaşa hizmet ederek de Türkiye'nin ulusal çıkarlarını ayaklar altına aldı! Türk milletine tarihin en büyük kumpası kurulmuştur.
Arslan BULUT - Yeniçağ Gazetesi

Yorum Gönder

0 Yorumlar