Subscribe Us

header ads

“PKK Çöktü” Söylemi Algı Operasyonu

YURT Partisi lideri Sadettin Tantan, Nusaybin’de örgüt militanlarının teslim olması nedeniyle ’PKK çöktü’gibi yorumlara katılmadığını belirtti.Tantan, “Terör örgütü çöktü söylemleri psikolojik bir algı operasyonudur. PKK’nın çökertilmesi durumunda atılacak adımlar bellidir” dedi. Bu tür adımlar atılmadan başarı sağlanamayacağına dikkat çeken Tantan, bölücü örgüt PKK’nın bitirilmesi için gerekenleri şöyle sıraladı:
“PKK’nın karargâhı olarak bildiğimiz Ayn el Arab’a operasyonlar düzenlerseniz. Ancak o zaman başarı elde etmiş olursunuz.
KarargâhlarınI ele geçirdiler mi? Hayır.
Mali kaynaklarına el koydular mı? Hayır.
Şehir yapılanmasına tutuklama yapıldı mı? O da hayır.
Teröristler teslim oldu deniyor. Teslim olanlara bakıldığında çoğu eline zorla silah verilmiş militanlardan oluşuyor.
Bunları yapmadan PKK nasıl ortadan kalkacak anlamış değilim. Bunları yapmıyorlar. Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Terör örgütüne karşı kapsamlı bir operasyon yapılmadığı sürece başarı edileceği bana inandırıcı gelmiyor. Örgüt bu kadar yüksek teknolojik silahları nereden ve nasıl alıyor?” Suriye’de ABD askerleri ve YPG militanlarının birlikte operasyon yapmasına da tepki gösteren Tantan, ABD’nin hala Türk hava üslerini kullandığını hatırlattı.
Tantan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bakıyorsunuz Kuzey Suriye’de PKK’nın Suriye uzantıları ile ABD’nin özel birlikleri beraber operasyon yapıyor. ABD uçaklarına üslerin kullanımını veren AKP hükümetidir. Bununla ilgili bir adım atıyorlar mı? Hayır. Bilindiği üzere İncirlik dâhil olmak üzere Türkiye’de birçok hava üslerini kullanıyorlar. Türkiye’ye düşmanlık yapan yapılara ABD de destek veriyor. O zaman demek ki bugünkü siyasi irade aslında bu bölgede ABD ve kontrolündeki örgütlere de destek veriyor. Gerek PKK gerek IŞİD, ABD, İsrail ve İngiltere destekli örgütler olduğuna göre her şey ortada.”