Subscribe Us

header ads

PKK/BDP/HDP Cephesi, Alevilerin Katili

Halkların Demokratik Partisi (HDP).Batıda ki bölücü BDP'nin İmajından dolayı, Sosyal Demokrat, Sosyalist, Ezilen İnsanlar ve Alevi vatandaşlarımıza çekim merkezi oluşturması için Bizzat, Terörist başı Abdullah Öcalan'ın talimatı kurdurulmuştur. Özellik bu büyük oyun Alevi (Kızılbaş) inancına mensup vatandaşlarımız için kurgulanıyor. Osmanlı döneminden beri İnançlarından dolayı ezilen yeri gelip toplu katliamlarca kırılan Alevi soydaşlarımız, tarihin hiç bir sahnesinde ezilmişliğine rağmen Emperyalist planların piyonları olmamışlardır.
Kurtuluş savaşı yıllarından beri etnik temelde isyan çıkaran, İngiliz piyonu; Seyit Rıza- Şeyh Sait'in torunları, tarihin her döneminde emperyalizmin tasmalı köpekleri olmuşlardır. Bugün bu tasmalı köpekler, türlü maskelerle " Biz Alevilerin Haklarını Savunuyoruz - Bizim İçimizde'de Aleviler var" yalanlarıyla, Alevileri kendilerine karşı bir çekim merkezi yapmak istiyorlar. Destekçisi oldukları terör örgütü Pkk'nın şehir milislerinin İbadethane Cem Evlerine düzenledikleri sabotajları, gerek dağda ki silahlı milislerlerinin, yöresin de kanaat önderi olan Alevi Dedelerini kurşuna dizdiklerini Unuttuk mu sanıyorlar ?
Kürt Şovenistliği yapan PKK/BDP/HDP cephesi hiç mi tarih okumazlar ? İstedikleri kaynaktan araştırsınlar, belgeleriyle mevcuttur. Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, Kızılbaş Türk devleti olan Safevi devletini bir tehlikele olarak görmüş ve o dönemde Doğu Anadolu'da yoğun yaşayan Alevi (Kızılbaş) Türkmenleri, İnançlarından dolayı, Kürt Aşiretlerle İşbirliği yapar katletmiştir. Şeriat'da birleşen Osmanlı-Kürt İttifağı, Alevi Türkmenlerin kanına girmiştir ve soykırım derecesinde katliamlar yapmışlardır. 19.YY sonlarında Osmanlı tarafından kurulan, yine belgeleriyle Şafii Kürt Aşiretlerinden oluşan Hamidiye Alayları, bölgede ki Alevi Köylerini ve Aşiretlerin'in, malını ve canını yağmalamıştır.
PKK/BDP/HDP'liler, Dedeleriniz Osmanlı'nın Emrine girip, 500 Yıl boyunca Alevileri katletmedi mi ?

Size bir alıntı belge'de sunayım ;
Yıl 1587. Osmanlı Padişahı 3. Murat, Doğu ve Güneydoğu'daki 38 Kürt beyine şöyle bir ferman (emir) yolluyor:
'... emrinizde bulunan Kürt askerleriyle kusursuz ve eksiksiz bir cenge hazır olasınız. Tebriz'de bulunan vezirim Cafer Paşa'dan haber gelir gelmez acele edip ona katılasınız. Kürt emirleri, şimdiye kadar Kızılbaşlara kılıç sallayarak Allah yolunda gaza ve cihad edegelmişlerdir. (...)İnşallah benim için yaptığınız hizmetler zayi olmayacaktır. (...) Din uğruna çalışıp Kürt emirlikleri arasında faydalı ve ünlü olasınız.' (Kaynak: Kürtleşen Türkler; s. 120)
Bu durumda Kürtler, Alevilere (Kızılbaşlara) kılıç sallamayı kafirlere karşı savaşmak görmüşlerdir. Tarih açık ne nettir, Şu kişi alınır bu millet gücenir diye Tarih değiştirilmez!
Şeriatta birleşip, Alevileri kafir görüp, Kılıç'dan geçirenler, Bu gün biz Alevilerin temsilcileriyiz diye meydanlara çıkamazlar !
Nevzat ZEYREK
Bağlantı