Subscribe Us

header ads

Türkiye’deki 1 Milyon Pkklı

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin oğlu, Bölgesel Kürt Yönetimi Washington Temsilcisi Kubad Talabani, Türkiye - Irak ilişkilerini Habertürk gazetesine değerlendirdi.
"Kandil'den 3 bin PKK'lı sökülse de sorun çözülmez" başlığıyla verilen haberde, Talabani'nin bir ifadesi dikkat çekti.
Talabani, "Diyelim ki yarın operasyon yapıldı ve Kandil'den 3 bin PKK'lı sökülüp atıldı. Sorun çözülmüş mü oluyor? Türkiye'deki 1 milyon PKK'lı ne olacak?" dedi. Talabani, "1 milyon PKK'lı" ifadedesini kullandığı açıklamasında, PKK konusunda Türkiye ile işbirliği yaptıklarının ancak askeri destek vermediklerinin altını çizdi.
PKK'nın Türkiye'ye ve Kuzay Irak'taki şehirlere girmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Talabani, "Topraklarımızın komşu ülkelere saldırı amacıyla kullanılamayacağını harkese açık açık söyledik" dedi.
Çözümün askeri olmadığının altını çizen Talabani, "Kandil'de Saddam bile askeri operasyonlarda başarılı olamadı... Sorun silahları ve çatışmayı aşıyor. Kimlik, tarih, siyaset, kültür meselesi... Türkiye'nin iç meselesidir ve Ankara bizden çözüm için yardım isterse bunu yapmaktan mutluluk duyarız" ifadelerini kullandı.
------------------------------------------------------
Küçük Talo bence 1 milyon pkklı derken az söylemiş. Türkiye'de bir milyoın değil daha fazla pkklı var. Bunun en açık delili de pkk mitingleridir. Nüfusu beş bin olan ilçeden kalkan terörist leşini mezarlığa götürmek için en az yüzbin kişi toplanıyorsa burada masum vatandaş terörist ayrımı ortadan kalkmış demektir.
Küçük Talo diyor ki; "Kimlik, tarih, siyaset, kültür meselesi..." Ben bu kelimeler ve bunların ifade ettiği anlamlarla kürtleri bir arada düşünmeye çalıştım her hangi bir bağ kuramadım, kuran varsa söylesin.
Öte yandan diyor ki; "Topraklarımızın komşu ülkelere saldırı amacıyla kullanılamayacağını harkese açık açık söyledik." Buna karşılık ne yaptınız peki? Pkk kamplarına mühimmat, yiyecek taşımak dışında bir faaliyetiniz oldu mu? Suç Türkiye'nindir. Başka bir ülkenin topraklarından on yıllardır bir saldırı var ve biz sadece seyretmekle yetiniyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar