Subscribe Us

header ads

Türk, Bir Etnik Kimliğin Adı Değildir

Türk bir etnik kimliğin adı değildir.
Son bir kaç yıldır özellikle yapılan operasyonlardan birisi Türklüğü Türkiye’de yaşayan diğer etnik unsurlarla bir tutma girişimi. Bunu başarmak için basın-yayın araçları tam mesai yapıyor. Ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı, mecliste milletin vergisiyle karnını doyuran sözde vekiller, onların televizyonlara aşina olmuş kalemleri can siperane bir şekilde çalışıyor.
Efendim dağlardaki “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazısı kaldırılsın. Bu yazı Kürt yurttaşlarımızı rahatsız ediyor.
Andımız kaldırılsın. Kürt çocukları her gün “Türk’üm doğruyum çalışkanım” demek zorunda değil.
Anayasadan Türk kelimesi kaldırılmalıdır. Türkiye Türklerin ve Kürtlerin ortak yurdudur diye eklensin.
Resmi dilin Türkçe olma zorunluluğu kaldırılsın. Kürtlerin bir ana dili var ve Türklerin dilini konuşmak zorunda değil.
Bunlar son zamanlarda hemen her gün televizyonlarda, haberlerde, gazetelerde görmeye artık alıştığımız şeyler. Bir Ermeni ne olduğu belirsiz ” ben bana Türk denilmesini kendime yapılmış hakaret kabul ederim diyor ve ardından başlıyor,  cumhuriyet yanlıştı (bu isimle bir kitap çıkarmış) Atatürk şöyleydi, böyleydi diye sıralamaya.
Kimse sizi zorla tutmuyor. İstemeyen çeker gider. Zira nereye gideyim diye soranlar için sınırlarımız ötesinde kukla bir kürt devleti ve Türklere karşı yaptığı soykırımlarla meşhur, işgalci bir Ermeni devleti var. Eğer bu seçenekleri kabul etmiyorsanız milliyetsiz ve onursuzlar için, hele Türk düşmanları için kucak açan bir Avrupa var. Gitmek isteyeni kimse yoldan çevirmez.
Hem bu ülkenin verdiği kimlikle yaşayacaksın, bu ülkenin bayrağı altında yaşayacaksın, Türklerin sırtından zengin olacaksın Türklere küfredeceksin,
Çevremizde bize dost bir ülke olmadığını bileceksin, her an saldırmaya hazır olduklarını göreceksin, seni koruyan orduya küfredeceksin,
Bu ülkeyi kuran Ulu Türk’e hakaret edeceksin, sana bu topraklarda yaşama şansını verdiği için şükretmek yerine itliğini yapıp ihanet edeceksin.
Sen bütün bunları yaparken ne yazıktır ki millet adına gidip o koltuklarda oturanlar, ülkenin başı sıfatıyla caka satanlar, sana destek verecekler.
Türk bir etnik kimlik değildir. Bu ülkeyi kuran ve bu devlete adını veren kutsal bir milletin adıdır. Bu toprakların yegâne efendisidir. Efendisi olduğu topraklarda kimse köleden izin almaz. Onlar kendilerine verilenle yetinmek zorundadır.
Kendisine “Türk” denilmesini hakaret kabul eden ve Kürt, Ermeni kimliğiyle övünenler kendileri insan hakları, demokrasi zırvaları altında ekmek yedikleri tabağı kirletirken, kendisine Türk’üm diyen milyonları şovenlikle, ırkçılıkla suçlayamazlar. Adı “Türk” olan bir ülkede en doğal olan şey Türklüğüyle övünmek ve Türk Milliyetçiliğidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar